Slider[Style1]

Style2

Για κρατήσεις στο +30 27550 52720

Style3[OneLeft]

Style3[OneRight]

Style4

Style5[ImagesOnly]

Style6

21-25 Φεβρουαρίου το Arcadian Screenings και πάλι στην Τρίπολη, τη Δημητσάνα και τη Μεγαλόπολη. Δεκάδες ταινίες από την Ευρώπη, την Αμερική, την Ινδία τη Μέση Ανατολή έρχονται για πρώτη φορά ενώπιον του Ακαδικού κοινού. Ανάμεσά τους και 7 ταινίες από Τριπολιτσιώτες δημιουργούς για την Αρκαδία, σε μια μοναδική διαβούλευση για τα προβλήματα της περιοχής μέσα από τα μάτια Αρκάδων δημιουργών.


CINEVILLE ΤΡΙΠΟΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 21/2/2018
ΠΡΩΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
11.30 - 11.40The Match (10') Μαρίνα Τομαρά, Ελλάδα
11.40 - 12.00Two Faces of Camera (18') Yasar University, Τουρκία
12.00 - 12.15Με Λένε Γιώργο (16') Κων/να Τσαμπρούνη, Ελλάδα
12.15 - 12.30ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
12.30 - 12.40Field of Hope (10'), Home New Home, Τουρκία
12.40 - 12.50MA FI (10') Istanbuli theater, Λιβανος
12.50 - 13.20Fragile World (29'), Ants Tammik, Εσθονία

ΒΡΑΔΥΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
19.00 - 19.50Γεννήθηκε Νωρίς (49'), Αγγελική Νεκίδου Πάρχα, Ελλάδα
19.50 - 20.00ΣΥΖΗΤΗΣΗ
20.00 - 20.15ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ 
20.15 - 21.45Τhe Beast is Still Alive (90΄),  Mina Mileva & Vesela Kasakova, Βουλγαρία/Μ.Βρεταννία
21.50 - 22.00ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ 
22.00 - 23.35Kaddisch (Προσευχή) για έναν φίλο (94´), Leo Khasin, Γερμανία

ΠΕΜΠΤΗ 22/2/2018
ΠΡΩΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
11.30 - 12.20Γεννήθηκε Νωρίς (49'), Αγγελική Νεκίδου Πάρχα, Ελλάδα
12.20 - 12.35ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
12.35 - 12.45Waiting in the Grey Zone (7'), Young Palestinian Filmmakers Society, Παλαιστίνη
12.45 - 13.05AMAL (18'), Σοκόλ Ελκένι, Ελλάδα
13.05 -13.30Θα Επιστρέψουμε (22'), 8ο Λύκειο Αθηνών, Ελλάδα
13.30 - 13.50Marry Me in Delhi (17'), Elma Neykova, Ινδία

ΒΡΑΔΥΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
19.00 - 19.06Δράσε! (6΄), Κων/νος Βεργόπουλος, Ελλάδα
19.08 - 19.20ΓΑΒ - LAΒ (11'), Κατερίνα Σιάμπου, Ελλάδα
19.20 - 19.40ΣΥΖΗΤΗΣΗ
19.40 - 21.10The Manakia Brothers (91'), Eliza Zdru, Ρουμανία
21.10 - 21.25ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
21.25 - 21.55Οδός Χρονά 18 (30'), Φίλιππος Κωνσταντόπουλος, Ελλάδα
21.55 - 22.05ΣΥΖΗΤΗΣΗ
22.05 - 24.00Hannah Arendt (113') Μαργκαρέτε Φον Τρότα, Γερμανία

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 23/2/2018
ΠΡΩΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
11.30 - 11.55Tρεις Γυναίκες, Δύο Γλώσσες, Μια  Χώρα (22'), 41ο Λύκειο Αθήνας, Ελλάδα
11.55 - 12.10ΓΑΒ - LAΒ (11'), Κατερίνα Σιάμπου, Ελλάδα
12.10 - 12.25Mια Zωή …. Ποδήλατο (23'), Ευστρατία Λιακοπούλου, Ελλάδα
12.25 - 12.40ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
12.40 - 13.10Οδός Χρονά 18 (30'), Φίλιππος Κωνσταντόπουλος, Ελλάδα

ΒΡΑΔΥΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
19.00 - 19.25Με 2 Χειρολαβές (25'), Κατερίνα Σιάμπου, Ελλάδα
19.25 - 19.50Mια Zωή …. Ποδήλατο (23') Ευστρατία Λιακοπούλου, Ελλάδα
19.50 - 20.15Πέρασμα (26'), Φώτης Παπούλιας, Ελλάδα
20.15 - 20.30ΣΥΖΗΤΗΣΗ
20.30 - 20.45ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
20.45 - 22.10Στρίγγλες (85'), Άγγελος Κοβότσος, Ελλάδα

ΣΑΒΒΑΤΟ 24/2/2018
ΠΡΩΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
11.30 - 11.45Citizen Journalist (13') Arab Women Media Center, Ιορδανία
11.45 - 12.15Πέρασμα (26'), Φώτης Παπούλιας, Ελλάδα
12.15 - 12.30ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
12.30 - 12.40Ράπερ Αποκάλυψη (17') Ειρήνη Μπαζάρα, Ελλάδα

ΒΡΑΔΥΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
19.00 - 19.30Loosing Hope - Making Hope (26'), Χρήστος Γιατράκος, Χριστιάννα Γαρδικιώτη, Ελλάδα
19.30 - 19.40ΣΥΖΗΤΗΣΗ
19.40 - 20.35Coffee for All Nations (52'), Wafa' Espvall, Παλαιστίνη/Σουηδία/ΗΑΕ
20.35 - 20.50ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
20.50 - 22.30Istanbul Echoes (100'), Giulia Fratti, Καναδάς/Γαλλία/Τουρκία

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/2/2018
ΠΡΩΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
11.30 - 11.55Με 2 Χειρολαβές (25'), Κατερίνα Σιάμπου, Ελλάδα
11.55 - 12.25Loosing Hope - Making Hope (26'), Χρήστος Γιατράκος, Χριστιάννα Γαρδικιώτη, Ελλάδα
12.25 - 12.35Bassel (10') Istanbuli Theater, Λίβανος
12.35 - 12.50ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
12.50 - 13.00Come with Me (6') Yasar University, Τουρκία
13.00 - 13.15Ugarit (15') Hamoodeh Makkawei, Ιορδανία

ΒΡΑΔΥΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 
19.00 - 20.00Νεστάνη. Φέρνοντας τον Αϊγιώρη. (60΄), Γ.Ν Δρίνης, Σίλας Μιχάλακας, Ελλάδα
20.00 - 20.15ΣΥΖΗΤΗΣΗ
20.15 - 20.30ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
20.30 - 21.45Τhe extra Mile (76'), Βικτώρια Βελλοπούλου, Ελλάδα
21.45 - 22.00ΣΥΖΗΤΗΣΗ


ΜΑΛΛΙΑΡΟΠΟΥΛΕΙΟ

ΤΕΤΑΡΤΗ 21/2/2018
11.00 - 11.55Σταχτοπούτα (51') (υποτιτλισμένο), Γερμανία
12.00 - 13.00Οι μουζικάντηδες της Βρέμης (58΄) (υποτιτλισμένο), Γερμανία

ΠΕΜΠΤΗ 22/2/2018
11.00 - 12.00Ο πρίγκηπας Βάτραχος (58') (υποτιτλισμένο), Γερμανία
12.10 - 13.10Τραπεζάκι στρώσου (58΄) (υποτιτλισμένο), Γερμανία

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 23/2/2018
11.00 - 12.00Ο γενναίος ραφτάκος (58') (υποτιτλισμένο), Γερμανία
12.10 - 13.10Η ωραία κοιμωμένη (58') (υποτιτλισμένο), Γερμανία


ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ
Υπαίθριο Μουσείο Υδροκίνησης

21, 22  23/2/2018
ΠΡΩΙΝΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ ΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΩΡΑΣ
Γεννήθηκε Νωρίς (49'), Αγγελική Νεκίδου Πάρχα, Ελλάδα
Με 2 Χειρολαβές (25'), Κατερίνα Σιάμπου, Ελλάδα
Mια Zωή …. Ποδήλατο (23'), Ευστρατία Λιακοπούλου, Ελλάδα
Οδός Χρονά 18 (30'), Φίλιππος Κωνσταντόπουλος , Ελλάδα
ΓΑΒ - LAΒ (11'), Κατερίνα Σιάμπου, Ελλάδα
Loosing Hope - Making Hope (26'), Χρήστος Γιατράκος, Χριστιάννα Γαρδικιώτη, Ελλάδα
Πέρασμα (26'), Φώτης Παπούλιας, Ελλάδα

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/2/2018
ΠΡΩΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
11.00 - 11.30Πέρασμα (26'), Φώτης Παπούλιας, Ελλάδα
11.30 - 12.00Οδός Χρονά 18 (30'), Φίλιππος Κωνσταντόπουλος, Ελλάδα
12.00 - 12.30Loosing Hope - Making Hope (26'), Χρήστος Γιατράκος, Χριστιάννα Γαρδικιώτη, Ελλάδα
12.30 - 13.00Με 2 Χειρολαβές (25'), Κατερίνα Σιάμπου, Ελλάδα
13.00 - 13.50Γεννήθηκε Νωρίς (49'), Αγγελική Νεκίδου Πάρχα, Ελλάδα
13.50 - 14.05ΓΑΒ - LAΒ (11'), Κατερίνα Σιάμπου, Ελλάδα
14.05 - 14.30Mια Zωή …. Ποδήλατο (23'), Ευστρατία Λιακοπούλου, Ελλάδα

ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 21/2/2018

19.30 - 21.15Το Δώρο των Θεών (102'), Oliver Haffner, Γερμανία

ΠΕΜΠΤΗ 22/2/2018

11.00 - 11.50Γεννήθηκε Νωρίς (49'), Αγγελική Νεκίδου Πάρχα, Ελλάδα
11.50 - 12.15Με 2 Χειρολαβές (25'), Κατερίνα Σιάμπου, Ελλάδα
12.20 - 12.45Mια Zωή …. Ποδήλατο (23') Ευστρατία Λιακοπούλου, Ελλάδα

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 23/2/2018

11.00 - 11.30Οδός Χρονά 18 (30'), Φίλιππος Κωνσταντόπουλος, Ελλάδα 
11.35 - 11.50ΓΑΒ - LAΒ (11'), Κατερίνα Σιάμπου, Ελλάδα
11.55 - 12.25Loosing Hope - Making Hope (26'), Χρήστος Γιατράκος, Χριστιάννα Γαρδικιώτη, Ελλάδα
12.30 - 13.00Πέρασμα (26'), Φώτης Παπούλιας, Ελλάδα

«
Next
Νεότερη ανάρτηση
»
Previous
Παλαιότερη Ανάρτηση

Δεν υπάρχουν σχόλια: